AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE S.A. (PLPOMST00012)
29-04-2020 08:54:55 | Bieżący | ESPI | 1/2020
RB_ASO:

Data: 2020-04-29

Firma: AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE SPÓŁKA AKCYJNA

Nazwa arkusza: RAPORT BIEŻĄCY

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr12020
Data sporządzenia:2020-04-29
Skrócona nazwa emitenta
AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE S.A.
Temat
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Treść raportu:

Zarząd AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE S.A. przekazuje informację o potencjalnym wpływie zagrożenia epidemiologicznego na działalność Spółki, zgodnie z art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz w nawiązaniu do zaleceń Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych z dnia 11 marca 2020 r. oraz komunikatu Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 12 marca 2020 r..
AUTOMATYKA-POMIARY-STEROWANIE S.A. po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku zachowała ciągłość działalności gospodarczej. Każdy z Działów Spółki realizuje swoje zdania przy obostrzeniach sanitarnych, organizacyjnych wprowadzonych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej. Zrealizowany został zdalny dostęp do wydzielonych zasobów informatycznych firmy umożliwiając pracę zdalną przy obsłudze działalności gospodarczej. Spółka wprowadziła ograniczenie kontaktów bezpośrednich pomiędzy klientami, pracownikami obsługi, w każdym z działów wprowadzono elastyczną formę pracy zdalnej możliwą dla tych, którzy tak mogą wykonywać swoje obowiązki. Bez przeszkód spółka negocjuje, pozyskuje i realizuje kontrakty. Nie jesteśmy jednak odporni na kłopoty naszych klientów, którzy odstępują od inwestycji, modernizacji, powstrzymują wszelkie wydatki walcząc o przetrwanie na rynku. Zmniejszenie zainteresowania naszych klientów przygotowaniem i realizacją własnych inwestycji i modernizacji wymusza agresywne działania rynkowe prowadzące do zmniejszenia marży. Mamy świadomość, że epidemia pośrednio powoduje obniżenie przychodów i zysków spółki.
Powyższa informacja jest aktualna na dzień 28.04.2020.

Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Pokaż więcej
Akceptuje
Sklep APS Kalibracja APS
Kalibracja
Skip to content