Sklep internetowy - APS SA

SKLEP INTERNETOWY

REALIZACJE


Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. przeprowadziła modernizację systemu automatyki pomiarów ciśnienia naprężeń na liniach produkcji podkładów i podrozjazdnic w wytwórni podkładów strunobetonowych Track Tec S.A. Zakład w Suwałkach.

 

schematModernizacja miała na celu wykonanie systemu akwizycji i archiwizowania danych pomiarowych, opartego na sterowniku PLC oraz serwerze WinnCC firmy SIEMENS. Specyfikacja nowych urządzeń została zaprojektowana pod kątem kolejnych modernizacji, które docelowo mają objąć przeniesienie całego systemu sterowania pracą linii technologicznej w obrębie układów do naciągu strun podkładów i podrozjazdnic kolejowych.

Zadaniem wykonanego systemu jest wizualizacja i archiwizacja pomiarów ciśnienia naprężeń na liniach produkcji podkładów i podrozjazdnic z trzech naciągarek, z których dwie to naciągarki stacjonarne (Naciągarka A oraz Naciągarka B), natomiast Naciągarka C to urządzenie mobilne (przewoźne), umieszczone na wózku. Akwizycja pomiarów z Naciągarki C realizowana jest w oparciu o bezprzewodowy system transmisji RAD-ISM-2400 firmy Phoenix-Contact pracujący w paśmie 2400 MHz. Dodatkowo system ma za zadanie archiwizowanie pomiarów z 8 nowo-zabudowanych przetworników ciśnienia silników hydraulicznych (dla każdej z 2 naciągarek stacjonarnych po 4 czujniki).

Zarchiwizowane pomiary stanowią bazę informacji, na podstawie których możliwe jest wykrycie wyrobów z nieprawidłowym naciągiem zbrojenia, co zdecydowanie przyczynia się do poprawy standardów jakości produkowanych podkładów i podrozjazdnic. Ponadto wdrożony system automatyki pomiarów z uwagi na rozbudowany interfejs obróbki pomiarów po stronie operatorskiej, umożliwia w przyszłości optymalizację samego procesu naciągu zbrojenia, poprzez m.in. korekcję przebiegu siły naciągu, wartości momentu dokręcania nakrętek pochodzącego od silników hydraulicznych, który jest istotny z punktu widzenia ostatecznej siły naciągu zbrojenia.

 

 WIĘCEJ CZYTAJ:

 

Nacigarka_A

 

 

 

ul. A. Mickiewicza 95F 15-257 Białystok
tel. +48 (85)74 83 400
fax: +48 (85) 74 83 419