Sklep internetowy - APS SA

SKLEP INTERNETOWY

MEDIA O NAS

Tajniki sterowania procesami przemysłowymi, historia spółki i jej notowania na NewConnect - takie tematy interesowały studentów Politechniki Białostockiej, którzy odwiedzili firmę Automatyka Pomiary Sterowanie SA w ramach wizyty studyjnej.

Jej organizatorem był Adam Skorek, absolwent PB, a obecnie profesor Uniwersytetu Quebeku w Troi-Rivières (Kanada) współpracujący z Politechniką Białostocką, jako profesor wizytujący.

- W ramach moich zajęć dydaktycznych prowadzę m.in. wykłady na odległość, wykłady online, wykłady w formach klasycznych, czy też wizyty studyjne np.  w inkubatorach przedsiębiorczości, parkach naukowo-technologicznych, a także najbardziej innowacyjnych, dynamicznych firmach Podlasia – mówi Adam Skorek. –  APS, KAN, Promotech, Plum, AC, Biaglass czy Arefiew Konsorcjum -  wybieramy takie firmy, które mogą zainspirować młodych ludzi, pokazać wykorzystanie nowych technologii w praktyce. W ciągu semestru mamy po 4-5 takich wizyt na każdym z dwóch lat studiów magisterskich na kierunku Zarządzani i Inżynieria Produkcji, specjalność Broker Technologii. W sumie prowadzę od 8 do 10 wizyt w semestrze letnim.

APS SA odwiedzili studenci drugiego roku studiów magisterskich tego kierunku. Każdą wizytę studyjną poprzedzają przygotowania – studenci poznają profil działalności spółki, jej misję, otoczenie, w jakim działa.
- A już na miejscu obserwujemy procesy produkcyjne, analizujemy je, wnikamy w aspekty finansowe, organizacyjne i administracyjne, ale szczególną uwagę zwracamy na innowacyjność przedsiębiorstw w kontekście oferty rozwiązań technologicznych i możliwości ich wdrożenia na rynku krajowym czy zagranicznym – podkreśla prof. Skorek.

 

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY NA STRONIE:

ul. A. Mickiewicza 95F 15-257 Białystok
tel. +48 (85)74 83 400
fax: +48 (85) 74 83 419