Sklep internetowy - APS SA

SKLEP INTERNETOWY

MEDIA O NAS

Trzymiesięczny płatny staż w rozwojowej firmie – taka jest nagroda dla zwycięzcy kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską, zorganizowanego przez białostocką spółkę Automatyka Pomiary Sterowanie SA.

 

Laureatem nagrody jest Paweł Romuszewski, absolwent wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej, kierunek automatyka i robotyka. Wziął udział w konkursie, bo liczył na staż w rozwojowej firmie, w której będzie miał możliwość dalszej nauki – tym razem od strony praktycznej. I wygrał. 

- Cieszę się, bo wiem, że w APS będę miał szanse na rozwój - to jedyna w Białymstoku tak prężna i innowacyjna firma, działająca w branży automatyki – mówi autor zwycięskiej pracy.

Teraz w APS SA jest młodszym specjalistą ds. systemu sterowania. Nie bez kozery – gdyż jego praca dotyczyła projektowania układu sterowania. - Polegała m.in. na sprawdzeniu, jak teoria ma się do praktyki – tłumaczy Paweł Romuszewski. - Mówiąc w skrócie, wyznaczyłem model matematyczny układu dla którego zostało dobrane sterowanie (typ regulatora oraz jego nastawy), a następnie dobrane nastawy zostały wprowadzone do modelu rzeczywistego, gdzie należało już tylko wprowadzić niewielkie korekcje. Takie czynności pozwalają zaoszczędzić czas przy projektowaniu układu sterowania. Pomysł okazał się trafiony.

 

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY NA STRONIE:

ul. A. Mickiewicza 95F 15-257 Białystok
tel. +48 (85)74 83 400
fax: +48 (85) 74 83 419